Skórzana galanteria charakteryzuje się tym, że bez odpowiedniej pielęgnacji, szybko traci cały swój urok. Na rynku pojawiają się specyfiki i produkty do jej ochrony, a przy zakupie Klient informowany jest o konieczności dbania o materiał torebki, butów czy rękawiczek. Jak wygląda kwestia ochrony produktów z ekoskóry?

Skóra syntetyczna, naśladująca skórę naturalną nie posiada aż takich wymagań w kwestii pielęgnacji. Jest bardziej odporna na promienie słoneczne i wodę, nie pęka i nie wysusza się. Aby utrzymać ładny wygląd, torebka z ekoskóry powinna być czyszczona za pomocą trzech produktów: wody, zwykłego mydła i delikatnej ściereczki.  Na ten łatwy, tani i szybki proces składają się tylko dwa etapy czyszczenia:

1. Czyszczenie torebki ściereczką nasączoną wodą z mydłem z wszelkich zabrudzeń.  Powinno robić się to fragmentami, bez obawy, że materiał się zetrze lub zniszczy.

2. Wytarcie materiału suchą ściereczką

Należy pamiętać, że torebka z ekoskóry nie jest torebką niezniszczalną. Unikaj czyszczenia jej w pralce i używania preparatów przeznaczonych dla skóry naturalnej. Nie należy wcierać w nią preparatów czy nawilżać oliwką, ponieważ ekoskóra nie absorbuje cieczy.  Absolutnie odradzamy również stosowania chemicznych środków, które z łatwością zniszczą strukturę materiału.

Tak zadbana torebka ze skóry eko będzie prezentowała się równie pięknie co jej skórzana koleżanka. Producenci ekoskóry dbają o to, by jej warstwa wierzchnia była łudząco podobna do skóry naturalnej. Nam również, z uwagi na naszą misję tworzenia torebek bez cierpienia i śmierci zwierząt, zależy na tym, by produkty przygotowywane z ostrożnością i starannością, służyły swoim właścicielkom przez wiele lat.