Bądźmy szczerzy, dzisiejsza moda dostosowuje się do nas, ale nie my do niej. Wydaje się, że wrażliwa ekologia, zdrowy styl życia, problemy z globalnym ociepleniem doprowadziły producentów do innowacyjnych pomysłów. Skóra ekologiczna, neopren, bawełna, tkaniny z korka i tkaniny konopne – wybór jest bardzo duży. Czy to koniec skóry naturalnej? Jakie są zalety skóry ekologicznej?

Jeśli dbasz o środowisko, zwracasz również uwagę na rodzaj materiałów i produktów, których używasz w życiu codziennym i jak są one wytwarzane. Skóra ekologiczna to nowoczesny materiał, który staje się coraz bardziej popularny. Już zeszłoroczny London Fashion Week – jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody –  ogłosił swoją politykę „bez futra”, a ostatnio marka Burberry dołączyła do długiej listy projektantów, w tym Stelli McCartney, Vivienne Westwood i Tommy Hilfiger, którzy zrezygnowali z futer. Ekologiczna, odpowiedzialna moda wkrada się do naszej zbiorowej świadomości, otwierając drzwi dla wielu przedsiębiorcze marki etyczne i ekologiczne torby.Marka Chiara Design również do nich należy.

Torebki damskie – zalety skóry ekologicznej

Trwałość, łatwość czyszczenia, miękkość, elastyczność, odporność na tarcie i rozrywanie, plamienie i zarysowania – zalety skóry ekologicznej są nie do przecenienia. Torby skórzane są dostępne w ograniczonych w kolorach i wzorach. Kolory skórzanych damskich torebek  mają również dość proste wzory. Co innego damskie torebki ekologiczne. Ich bogactwo barw jest nieograniczone. Zachwycają stopniem nasycenia. Urzekają stopniem i różnorodnością faktur. Torebki damskie ze skóry ekologicznej mają zatem szansę trafić w gust nawet najbardziej wybrednej fashionistki. Ba! Każda z nas znajdzie odpowiednia dla siebie propozycję. Z drugiej strony – bardziej praktycznej – damskie torebki skórzane są podatne na zmiany temperatury. Ekoskóra nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i jest bardziej odporna na wodę.

Torebki damskie – ekoskóra to jest to!

Kolejnym argumentem szczególnie dla osób, która są oszczędne, ale zawsze lubią wyglądać pięknie, jest cena torebek damskich wykonanych ze skóry ekologicznej. Jest ona po prostu dużo niższa niż cena torebek damskich wykonanych ze skóry naturalnej. Bywa że są wręcz o połowę tańsze. Każda z nas może sobie pozwolić na taki stylowy dodatek. Mało tego! Odpowiedniej jakości skóra będzie wyglądała bardzo podobnie do skóry naturalnej, potrafi ją wręcz doskonale imitować! Czasem wręcz trzeba popatrzeć na metkę, aby odróżnić od siebie te dwa materiały, z których została wykonana damska torebka. Są trwałe, to produkty na lata. Kopertówka, shopper, listonoszka, plecak? Jaką torebkę damską ze skóry ekologicznej wybierzesz dla siebie? Będziesz wyglądać doskonale! Torebki damskie wykonane ze skóry ekologicznej ucieszą wegan i wegetarian, którzy również w ubraniach i dodatkach pokazują swoją postawę wobec świata i wrażliwość na cierpienie zwierząt. Taką postawę bardzo cenimy.